3 Eylül 2015 Perşembe

14. İstanbul Bienali ''TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori'' /// 5 Eylül - 1 Kasım 201514. İstanbul Bienali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Carolyn Christov-Bakargiev tarafından TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığıyla bir dizi işbirliği içerisinde şekillenmeye devam eden 14. İstanbul Bienali, 5 Eylül - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında şehre dalga dalga yayılacak.

Ücretsiz olarak gezilebilecek 14. İstanbul Bienali, 30’un üzerinde noktada iki ay boyunca düşüncenin alabildiği sayısız farklı formun özel bir yelpazesiyle izleyicilere sunulacak. Bienalde, 60’ın üzerinde sanatçının yanı sıra aralarında denizbilimci, hikâye anlatıcısı, matematikçi ve nörobilimcilerin de bulunduğu diğer katılımcılar, kolektif ve zamansız bir ortak düşünme deneyinde buluşacaklar. Bienalde, düşüncenin alabileceği formlar matematikle, fenle, bitkilerle ve sanatla içiçe araştırılacak. Bienal kapsamında aynı zamanda paneller ve okuma günleri gibi etkinliklerin olduğu kamusal program ile film programı da düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgi için: http://bienal.iksv.org/tr

The 14th Istanbul Biennial SALTWATER: A Theory of Thought Forms, drafted by Carolyn Christov-Bakargiev, will open to the public from 5 September to 1 November 2015 in over 30 venues on the European and Asian sides of the Bosphorus, from the Black Sea to the Sea of Marmara, from Beyoğlu to Büyükada, from Rumelifeneri to the old city and from Şişli to Kadıköy.

For detailed information: http://bienal.iksv.org/en